Луганська філія

Луганська філія Державного підприємства 
„Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій”

кв. Димитрова, 23-а, м. Луганськ, 91031

(0642) 61-79-48
(0642) 71-72-75
lgniisk@luga.net.ua
kurkin-mikola-petrovich.jpg


В.о. директора  філії

Волошко Михайло Миколайович

 





   Історичний шлях 

В 60-х роках минулого століття в Луганській області планувалося різке збільшення обсягів будівельно-монтажних робіт. У зв'язку з цим, для надання науково-технічної допомоги будівельним організаціям у рішенні складних організаційно-технологічних питань, що виникали при спорудженні великих промислових об'єктів і комплексів, Радою Міністрів СРСР було ухвалене рішення про організацію в м.Луганську науково-дослідної організації, яка зараз іменується Луганською філією Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій.

Від дня свого створення Луганська філія виконувала  науково-дослідні та проектно-технологічні роботи з проблем реконструкції промислових підприємств, забезпечення безпечної експлуатації будівель та споруд житлово-цивільного призначення, а також розробку нових технологій виготовлення будівельних матеріалів та конструкцій з використанням місцевих матеріалів і відходів промислового виробництва (горілих порід, металургійних шлаків тощо).

З 2005 р. науково-дослідні роботи в Луганській філії виконують лабораторія дослідження технічного стану та проектування робіт з відновлення промислових будівель та споруд, лабораторія дослідження технічного стану та проектування відбудови об’єктів незавершеного будівництва, лабораторія дослідження технічного стану та проектування робіт з відновлення житлових та цивільних будівель та випробувально-дослідна лабораторія.

В останні 25-30 років філія брала безпосередню участь у будівництві й реконструкції великих промислових об'єктів на Алчевському металургійному комбінаті, Сєверодонецькому «Азоті», Луганському заводі «ОР». Особливо слід зазначити участь філії в реконструкції Алчевського коксохімічного заводу.

Тісне співробітництво з усіма учасниками реконструкції підприємства (генпроектувальником, замовниками, будівельниками і т.д.) дозволили не тільки вчасно ввести ці об'єкти в експлуатацію, за що співробітники філії були внесені, як рівноправні учасники виробничого процесу, до складу премійованих за введення об'єкта, але й підготувати союзний нормативний документ по організації й технології реконструкції коксохімічних об'єктів.

До приєднання до НДІБК з 01 липня 2003 р. нашу організацію в різні роки очолювали видатні вчені та практики Целуйко М.К., Гусаков А.А., Шаповалов В.Ф., Уваров Е.П.

Наукові напрямки в організації очолювали вчені доктори технічних наук, професори Гусаков А.А., Файвусович О.С., Афанасьєв Н.Ф., Голоднов О.І., доктор економічних наук, професор Федоренко В.Г., відомі фахівці: кандидати технічних наук Замиховский М.А., Теплицький А.Х., Назарова А.В., Апишков Г.І., Русанов Ю.Н., значні виробничники Цитович Ф.М., Сахаров Г.П., Зубов Ю.А. та інші.

Луганська філія першою в Україні розробила республіканські нормативні документи з технології посилення будівельних конструкцій і технології розбирання конструкцій на реконструйованих підприємствах, брала участь у підготовці й виданні 2-х томного довідника з реконструкції промислових підприємств. Декількома виданнями виходив підготовлений співробітниками філії довідник з проектування організації будівництва.

В останні роки співробітники філії зайняті розробкою методики визначення залишкового експлуатаційного ресурсу для будинків перших масових серій, побудованих у Луганській області в шістдесяті роки минулого століття. Ведеться розробка заходів, що дозволяють продовжити життя цих будинків, а також конкретизувати вимоги по ліквідації або модернізації будинків, що перебувають у доаварійному стані.

Перспективне завдання філії - розробка методичних підходів до створення систем комплексного контролю технічного стану будинків на основі багатопараметричних інформаційно-реєструючих систем, що контролюють напружено-деформаційні процеси в будівельних конструкціях і умови їхньої експлуатації, тобто мова йде про створення систем моніторингу, коли можна буде в будь-який момент часу визначити технічний стан конструкцій і на основі цього обчислити залишковий експлуатаційний ресурс будинку в цілому.

 Напрямки наукових розробок філії на сучасному етапі та на перспективу 

  • дослідження та розробки щодо визначення експлуатаційного зносу та терміну експлуатації житлових будинків, в т. ч. перших масових серій; 
  • обстеження та розробка проектів реконструкції та перепланування житлових будинків, квартир,      суспільних і промислових будівель;
  • удосконалення методів реконструкції будинків, у т.ч. об’єктів незавершеного будівництва, шляхом розробки теоретичного обґрунтування та експериментальної перевірки способу оцінки несучої здатності та деформативности будинків зі зв’язковою схемою каркасу при заміні залізобетонних діафрагм на металеві зв'язки;
  • технічний аудит незавершених будівництвом будівель. Розробка паспортів технічного стану будинків та пам’яток архітектури;
  • випробування будівельних матеріалів і конструкцій, в т.ч. з метою сертифікації; 
  • розробка ТУ на будівельні матеріали та конструкцій;
  • визначення активності (марки) цементу методом експрес-аналізу.



<<Назад

Членство в громадських організаціях