Двосторонні міжнародні зв’язки ДП НДІБК
Співпраця з Європейським союзом технічних ухвалень будівельної продукції (UEAtc).
З 2007 року Україну в UEAtc представляє Державне підприємство «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій».
Директор ДП НДІБК Геннадій Фаренюк бере активну участь у засіданнях комісій Європейського союзу технічних ухвалень будівельної продукції. 16-17 листопада 2016 року в Гауді, Нідерланди, директор Інституту Геннадій Фаренюк взяв участь у 67-му засіданні Кординаційної комісії Європейського союзу технічних ухвалень будівельної продукції.
21-23 лютого 2017 року на запрошення директора ДП НДІБК Геннадія Фаренюка Президент Європейського союзу технічних ухвалень будівельної продукції пан Бенні Де Блер приїхав до України та відвідав ДП НДІБК. Під час візиту директор ДП НДІБК Геннадій Фаренюк ознайомив Президента Європейського союзу технічних ухвалень будівельної продукції пана Бенні Де Блера із стратегічними напрямами науково-технічної діяльності інституту, з лабораторною базою випробувального центру та провів засідання, на якому обговорив ряд питань:
- участь ДП НДІБК в Європейських програмах переоснащення випробувальних баз щодо оцінки відповідності будівельної продукції;
- можливості співробітництва щодо оцінки відповідності з Бельгійською будівельною асоціацією із сертифікації.
Президент UEAtc Бенні Де Блер висловив слова підтримки на шляху поступової інтеграції української будівельної галузі до європейської. Він повідомив, що UEAtc підтримає цей процес, в тому числі методично, та інформував учасників засідання з європейською системою технічного регулювання, основними досягненнями та тенденціями її розвитку.
За результатами засідання була підписана Угода про співробітництво між ДП НДІБК і ВССА (Бельгійською будівельною асоціацією з сертифікації).
23 лютого пан Венні Де Блер був запрошений на засідання круглого столу до Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України.


Усунення технічних бар’єрів у торгівлі та створення умов для інтеграції будівельної галузі України до Європейської спільноти – такою була основна тема засідання круглого столу.
Дискусія відбулася за участі заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лева Парцхаладзе, президента Європейського Союзу з технічних ухвалень у будівництві (UEAtc) Бенні Де Блера, директора ДП НДІБК Геннадія Фаренюка, президента Міждержавної гільдії інженерів-консультантів Олександра Непомнящого, експертів, представників будівельної спільноти.

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе зосередив увагу на тому, що в 2011 році Європейським Союзом було прийнято Регламент 305 про встановлення гармонізованих умов для поширення на ринку будівельної продукції. Він наголосив, що Угодою про асоціацію між Україною та ЄС передбачено адаптацію законодавства нашої країни до Регламенту 305 та здійснення імплементаційних заходів.
«Мінрегіон розробив законопроект на основі Регламенту 305. Він покликаний унормувати механізм визначення суттєвих характеристик технічних показників будівельних виробів стосовно основних вимог до будівель і споруд. Гармонізовано з відповідними положеннями Регламенту основні вимоги до будівель і споруд, процедури забезпечення технічної апробації у будівництві. Також ми виписали в цьому законопроекті чіткі зобов’язання суб’єктів господарювання, що розміщують на ринку будівельні вироби. Цей проект сьогодні ми розглядатимемо на засіданні Урядового комітету, де сподіваюся, він знайде підтримку», – сказав Лев Парцхаладзе.
В ході зустрічі підписано Меморандум про взаєморозуміння між UEAtc та Міждержавною гільдією інженерів консультантів. Сторони – підписанти Меморандуму сприятимуть заохоченню та розвитку взаємних контактів шляхом застосування широкого спектру ініціатив, що містять поширення інформації, проведення заходів щодо створення мережі ділових зв’язків та неформальних відносин з метою досягнення взаєморозуміння та зміцнення партнерства.
Співпраця з Міжнародною Федерацією з конструкційного бетону (fib).
З 1998 року Державне підприємство «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» представляє Україну в Міжнародній Федерації з конструкційного бетону (fib).
2-3 травня 2018 року Президент Міжнародної Федерації з конструкційного бетону (fib) Уго Коррес Перетті в межах робочого візиту до України відвідав ДП НДІБК, де взяв участь у науково-технічній нараді та презентував доповідь «Міжнародна Федерація з конструкційного бетону fib. Модельний код 2020» про роботу Міжнародної Федерації з конструкційного бетону (fib) та Модельний Код 2020, а також нові правила та підходи до проектування та будівництва, які розробляються робочими комітетами fib.
За результатами наради був підписаний Меморандум про зміцнення міжнародних наукових зв’язків та співробітництва з науково-технічних питань у будівництві між Міжнародною Федерацією з конструкційного бетону (fib) та Державним підприємством «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» (ДП НДІБК).
Президент Міжнародної федерації з конструкційного бетону (fib) Уго Коррес Перетті також взяв участь у ХІ Всеукраїнській науково-технічній конференції «Будівництво в сейсмічних районах України», яка пройшла 10-14 вересня 2018 року в місті Одеса. Там Уго Коррес Перетті виступив з доповіддю «Модельний код 2020 – нове покоління модельних кодів», де наголосив на важливості розробки об’єднаних конструкційних норм для нових та існуючих конструкцій. Уго Коррес Перетті підкреслив, що Модельний Код - один з найголовніших документів, розроблених Міжнародною федерацією з конструкційного бетону fib. У Модельному Коді 2020 будуть визначені потреби інженерно-технічних співтовариств у всьму світі. Модельний код 2020 має бути справжнім міжнародним кодексом, звітом єдиних конструкційних норм для нових та вже існуючих конструкцій.
Співпраця з Інститутом будівельних технологій (м. Варшава, Республіка Польща)




Метою угоди є об'єднання зусиль обох науково-дослідних установ для співробітництва в галузі обміну інформацією та досвідом виконання наукових досліджень, а також процедур оцінки відповідності та технічної оцінки на національному та європейському рівні.
ДП НДІБК плідно співпрацює також з:
- підприємством “REM-BUD” (Польща), з якою в 2004 р. укладено безстроковий договір з питань вирівнювання будівель і споруд на території Польщі;
- підприємством “PRGW” (Польща), з якою в 2004 р. укладено безстроковий договір про співробітництво з питань геотехніки;
- французьким консорціумом JV «NOVARKA» щодо перетворення об’єкту «Укриття» ЧАЕС на екологічно безпечну систему;
- чеським інститутом s.p. «TZUS», з яким підписана безстрокова угода на проведення спільних робіт в області випробувань і підтвердження відповідності будівельної продукції;
- науково-дослідницькою спільнотою Лукашевіч - Інститут кераміки та будівельних матеріалів (Краків, Польща);
- іранською фірмою «M.P.S. Trade Co», з якою в 2015 р. укладено договір про спільну реалізацію проектів будівництва, реконструкції, збереження будівель та споруд у Ісламській республіці Іран, в Україні, а також в інших країнах;
- товариством з обмеженою відповідальністю "Fire-Lab" (Варшава, Польща).