Візит Президента Європейського союзу технічних ухвалень будівельної продукції пана Бенні Де Блера до ДП НДІБК

      З 2007 року Україну в UEAtc представляє Державне підприємство «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій».

       21 лютого 2017 року на запрошення директора ДП НДІБК Геннадія Фаренюка Президент Європейського союзу технічних ухвалень будівельної продукції пан Бенні Де Блер приїхав до України. 

      22 лютого Директор ДП НДІБК Геннадій Фаренюк ознайомив пана Бенні Де Блера із стратегічними напрямами науково-технічної діяльності інституту, з лабораторною базою випробувального центру та провів засідання, на якому  обговорив ряд питань:


-  участь ДП НДІБК в Європейських програмах переоснащення випробувальних баз щодо оцінки відповідності будівельної продукції;

-  можливості співробітництва щодо оцінки відповідності з Бельгійською будівельною асоціацією із сертифікації.

    Президент UEAtc Бенні Де Блер висловив слова підтримки на шляху поступової інтеграції української будівельної галузі до європейської. Він повідомив, що UEAtc підтримає цей процес, в тому числі методично, та інформував учасників засідання з європейською системою технічного регулювання, основними досягненнями та тенденціями її розвитку.

    За результатами засідання була підписана Угода про співробітництво між ДП НДІБК і ВССА (Бельгійською будівельною асоціацією з сертифікації).

 IMG_3504.JPG    IMG_3508.JPG

     23 лютого пан Венні Де Блер був запрошений на засідання круглого столу до Міністерства регіонального розвитку та житлово-комунального господарства України.

     Усунення технічних бар’єрів у торгівлі та створення умов для інтеграції будівельної галузі України до Європейської спільноти – такою була основна тема засідання круглого столу.

IMG_0880d.jpg

    Дискусія відбулася за участі заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лева Парцхаладзе, президента Європейського Союзу з технічних ухвалень у будівництві (UEAtc) Бенні Де Блера, директора ДП «НДІБК» Геннадія Фаренюка, президента Міждержавної гільдії інженерів-консультантів Олександра Непомнящого, експертів, представників будівельної спільноти.

   Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Лев Парцхаладзе зосередив увагу на тому, що в 2011 році Європейським Союзом було прийнято Регламент 305 про встановлення гармонізованих умов для поширення на ринку будівельної продукції. Він наголосив, що Угодою про асоціацію між Україною та ЄС передбачено адаптацію законодавства нашої країни до Регламенту 305 та здійснення імплементаційних заходів.

    «Мінрегіон розробив законопроект на основі Регламенту 305. Він покликаний унормувати механізм визначення суттєвих характеристик технічних показників будівельних виробів стосовно основних вимог до будівель і споруд. Гармонізовано з відповідними положеннями Регламенту основні вимоги до будівель і споруд, процедури забезпечення технічної апробації у будівництві. Також ми виписали в цьому законопроекті чіткі зобов’язання суб’єктів господарювання, що розміщують на ринку будівельні вироби. Цей проект сьогодні ми розглядатимемо на засіданні Урядового комітету, де сподіваюся, він знайде підтримку», – сказав Лев Парцхаладзе.

     В ході зустрічі підписано Меморандум про взаєморозуміння між UEAtc та Міждержавною гільдією інженерів консультантів. Сторони – підписанти Меморандуму – сприятимуть заохоченню та розвитку взаємних контактів шляхом застосування широкого спектру ініціатив, що містять поширення інформації, проведення заходів щодо створення мережі ділових зв’язків та неформальних відносин з метою досягнення взаєморозуміння та зміцнення партнерства.

 

 

 

Співпраця з громадськими організаціями