Візит Президента Міжнародної Федерації з конструкційного бетону fib Уго Корреса Перетті до ДП НДІБК

З 1998 року  Україну в Міжнародній Федерації з конструкційного бетону (fib) представляє Державне підприємство «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій».
2-3 травня 2018 року Президент Міжнародної Федерації з конструкційного бетону (fib) Уго Коррес Перетті в межах робочого візиту до України відвідав ДП НДІБК та взяв участь у науково-технічній нараді. 
З привітальним словом до Президента Міжнародної Федерації з конструкційного бетону (fib) Уго Корреса Перетті звернувся директор ДП НДІБК, доктор технічних наук Геннадій Фаренюк та окреслив основні cтратегічні науково-технічні напрями діяльності Інституту. 
Уго Коррес Перетті, професор Мадридського Університету, архітектор та визнаний у світі фахівець з питань будівництва,  презентував доповідь "Міжнародна Федерація з конструкційного бетону fib. Модельний код 2020" про роботу Міжнародної Федерації з конструкційного бетону (fib) та Модельний Код 2020, а також нові правила та підходи до проектування та будівництва, які розробляються робочими комітетами fibУго Коррес Перетті наголосив, що Федерація сприяє науковим дослідженням та практичному застосуванню бетону та залізобетону в будівництві. На даний час в Федерації працює 10 комітетів, що займаються вивченням наукових статей, проведенням семінарів і симпозіумів та готують до друку новий збірник норм проектування Модельний Код 2020, одним з розробників якого і є професор Уго Коррес Перетті. 
Основна відмінність цього Коду від попередніх версій (Модельний Код 1990 і 2010 - це побудова оціночних критеріїв для вже існуючих споруд поряд з проектуванням нових. Зауважив, що вкрай важливо створити документ з єдиними підходами для нових та існуючих конструкцій. Також модельні норми проектування передбачають і методики оцінки необхідності і рентабельності реконструкцій будівель, тому що в Європі безліч старих будівель, експлуатаційні характеристики яких погіршуються, але їх можна реконструювати, зміцнити і використовувати в подальшому. Модельний Код покликаний представити загальні і раціональні розрахункові моделі і максимально відійти від емпіричних правил проектування. Зокрема були розглянуті механічні моделі та емпіричні рівняння для згинальної і зсувної деформації.
Уго Коррес Перетті підкреслив велике значення Модельного Коду як практичного документа, його максимального наближення до процесів проектування, оцінки та моніторингу конструкцій. Важливе місце відведене захисту навколишнього середовища і «екологічному будівництву». 
Новий документ представляє нову філософію принципу надійності. Тут мова йде про те, що принципи надійності повинні бути переглянуті таким чином, щоб їх можна було використовувати для нових та існуючих конструкцій. Вводиться поняття заданої надійності будівель і йдеться про те, що значення заданої надійності (β) можуть бути знижені для існуючих будівель в порівнянні з новими будинками. Розглянуто метод особистих  коефіцієнтів для існуючих будівель, більш докладно представлений в бюлетені fib № 80. Цей метод є простим і зрозумілим в застосуванні, інтегрований в систему Єврокодів. Завдяки цьому методу можна розрахувати рівні безпеки, термін експлуатації будівель, що залишається, обліковий період. У презентації наведені приклади використання особистого коефіцієнта при розрахунку властивостей матеріалів, а також для розрахунку постійних навантажень.
 Розвивається ринок нових будівельних матеріалів, збільшується різноманітність бетоновмісних матеріалів і систем, і це знаходить своє відображення в новому Коді. Вперше проаналізовані властивості бетону надвисокої якості (UHPC). Також враховані захисні матеріали і системи. Представлена нова класифікація бетонів, враховані не лише бетони, що застосовуються з 18 століття, але й дані прогнози на бетони майбутнього (бетони з новими сполучними матеріалами, наповнювачами, бетони із заданими властивостями). Вводиться поняття традиційного бетону (такого, який відомий зараз) і нетрадиційного бетону (такого, який буде розроблений в майбутньому) і приведена приблизна таблиця випробувань нетрадиційного бетону.
Слід також брати до уваги те, як відбувається старіння бетону, його взаємодія з іншими матеріалами і спільні ефекти.
У четвертій частині Модельного коду розглядаються проектування і процедури оцінки вже наявних будівель і конструкцій. Важливе місце тут займає концептуальний дизайн. Концептуальний дизайн - це, перш за все, сила ідеї, а не матеріалу. У концептуальному дизайні концепція важливіша за фізичне вираження. Архітектор проектує будівлю, спираючись на факти, що відбулися, спостереження, відомі закономірності і концепції, враховує навколишнє середовище і культурні напрацювання тієї місцевості, де він працює. В якості яскравого прикладу концептуального дизайну було продемонстровано Римський пантеон, який теж є будівлею з бетону, був зведений у другому столітті н.е. і функціонує досі. Наведена приблизна таблиця концептуального дизайну.
Частина 5 Модельного коду присвячена будівельним роботам, їх забезпеченню і підготовці та роботам з реконструкції. Будівельні роботи включають технічне обслуговування будівель і реконструкції, роботи після виливки залізобетонних конструкцій, включені положення щодо бетону, армованого скловолокном, і бетону надвисокої якості. Тут передбачаються інформаційне моделювання будівель і стандарти виконання робіт по ISO.
Частини 6 і 7 включають технічне обслуговування будівель, консервацію, демонтаж і повторне використання. Тут обговорюються питання безпеки демонтажу, структурні аспекти демонтажу (тобто демонтаж окремих частин будівлі, демонтаж попередньо напружених елементів), метод рефлективного мислення та інші методи демонтажу.
Презентація Президента Міжнародної Федерації з конструкційного бетону (fib) Уго Корреса Перетті викликала жваве обговорення присутніх на нараді фахівців ДП НДІБК.
Також, з доповідями виступили вчені ДП НДІБК: завідувач відділу надійності конструкцій будівель і споруд, доктор технічних наук, професор  Бамбура А.М. презентував "Проектуваня бетонних і залізобетонних конструкцій за національними будівельними нормами", заступник завідувача відділу автоматизації досліджень та сейсмостійкості будівель і споруд, доктор технічних наук, професор Калюх Ю.І. презентував доповідь "Експериментальна і теоретична діагностика дефектів залізобетонних паль з використанням відбиття поздовжніх та поперечних хвиль".
За результатами наради був підписаний Меморандум про зміцнення міжнародних наукових зв’язків та співробітництва з науково-технічних питань у будівництві між Міжнародною Федерацією з конструкційного бетону (fib) та Державним підприємством «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» (ДП НДІБК).

IMG1_5879.JPG

IMG2_5775.JPG 

IMG3_5796.JPG IMG4_5892.JPG

IMG5_5823.JPG IMG6_5826.JPG

IMG7_5833.JPG IMG8_5850.JPG

IMG9_5890.JPG IMG10_5884.JPG


Співпраця з громадськими організаціями