Історичний нарис

     Інститут засновано в 1943 році Постановою Ради народних комісарів СРСР від 26 жовтня 1943 р. № 1170 у складі Народного Комісаріату житлового будівництва Української РСР під назвою “Український науково-дослідний інститут споруд (УкрНДІС)” з тимчасовим розташуванням інституту в м. Москві. 

     Головною метою створеного інституту стало освоєння та впровадження в будівництво новітніх досягнень науки та техніки, проведення науково-дослідних робіт щодо житлово-цивільного будівництва і надання технічної допомоги будівельним організаціям. 
     
     Основним напрямом діяльності інституту стало вирішення низки актуальних проблем будівельної галузі, що сприяли здійсненню програми будівельних робіт із відновлення в найбільш стислі терміни будівельних об’єктів, зруйнованих під час Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років та пошуку найбільш раціональних конструкцій, економії будівельних матеріалів, заміни їх менш дефіцитними. Після здійснення організаційно-технічних заходів щодо створення УкрНДІСа його діяльність в березні 1944 року було перенесено до м. Київ.  
   
     Протягом багаторічної історії свого існування НДІБК вирішував складні науково-технічні питання щодо зведення багатьох будівель і споруд в Україні та колишніх республіках СРСР. Чисельні науково-технічні розробки інституту знайшли застосування в нашій країні та за її межами.  
  
    Фахівці інституту брали участь у проектуванні, будівництві або реконструкції багатьох визначних об’єктів, серед яких: музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., універмаг “Дитячий світ”, “Будинок художника”, “Будинок торгівлі”, автобусний парк діаметром 160 м в Дарниці; система нафто- та газопроводів з Західного Сибіру до Європи, заводи: нафтопереробний у м. Грозному, припортовий у м. Одесі, “Арсенал”, “Більшовик”, “Червоний екскаватор”, “Будшляхмаш” в Києві, бавовняні комбінати в м. Донецьку та м. Тирасполі; забудови житлових масивів у мм. Запоріжжі, Дніпропетровську та ін.; реконструкція будинків Національного банку України, Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка, Національної філармонії, відбудови Михайлівського Золотоверхого монастиря, Успенського собору Києво-Печерської лаври, Одеського театру опери та балету; реконструкція Київського залізничного вокзалу, науково-експертне супроводження експлуатації об’єкта “Укриття” Чорнобильської АЕС та виконання робіт щодо його перетворення в екологічно безпечну систему. 
   В наступні роки вчені та інженери інституту створили унікальні технології і будівельні конструкції, що дозволили побудувати в Україні і інших республіках колишнього СРСР як унікальні споруди, так і здійснити масову забудову житлових мікрорайонів в складних інженерно-геологічних умовах.

Членство в громадських організаціях