Розробка наукових засад оцінки експлуатаційної придатності і ресурсу будинків та споруд за технічним станом

Проектним відділом  виконано завдання Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України №НЧ/419-2007/1421 «Розробка наукових засад оцінки експлуатаційної придатності і ресурсу будинків і споруд за їх технічним станом» Робота складалась з двох взаємопов’язаних частин:

  • Методика оцінки технічного стану й ресурсу конструкцій та будівельних об’єктів.
  • Наукові засади оцінки експлуатаційної придатності і ресурсу будинків і споруд за їх технічним станом та рекомендації щодо забезпечення довготривалої експлуатації будівельних об’єктів.

Головними науковими результатами роботи є наступне:

Для побудови системи технічної експлуатації будівельних об’єктів «за станом» рекомендовано на засадах теорії кваліметрії створити комплекс узагальнених показників експлуатаційної якості. Безвідмовна залежність роботи будівельної системи в плині часу визначається на засаді показника експлуатаційної якості, як випадкової величини.

Встановлення діагнозу будівельної системи «продовження експлуатації», або «поставлення на ремонт» рекомендується проводити на засаді прогнозуючого контролю працездатності. При встановленні діагнозу повинно проводити на засадах теорії ризиків розрахунки можливих втрат від прийняття неправильно прийнятих рішень типу: «продовження експлуатації» - «поставлення на ремонт».

Перехід до системи технічної експлуатації «за станом» вимагає впровадження в будівельній галузі методів, які ґрунтуються на ймовірностному визначенні в плині часу діагнозу стану – «продовження експлуатації» або «поставлення на ремонт». В засади такої системи мають бути покладені методи теорії надійності, теорії кваліметрії та теорії технічної діагностики.

В проектуванні надійність, яка є ймовірнісним фактором,  до певної міри забезпечується введенням до значень розрахункових параметрів - коефіцієнтів надійності. При цьому не вказується,  впродовж якого часу ця надійність забезпечується.

Подальша експлуатація будівельних об’єктів позбавляється надійнісних підходів, які пов’язують ймовірність безвідмовності роботи з чинником часу. З точки зору теорії надійності сучасна проблема «залишкового ресурсу» стосується періоду зношування.

Рішення діагностичної задачі пов’язане з ризиком втрат внаслідок прийняття неправильного рішення.
Впровадження технічної експлуатації «за станом» на засаді прогнозуючого контролю дієздатності окрім необхідності розробки теоретичних засад вимагає цілеспрямованого накопичення статистичних даних про залежність відмов елементів будівель від показників їх експлуатаційної якості.

Для побудови системи технічної експлуатації будівельних об’єктів «за станом» необхідно на засадах теорії кваліметрії створити комплекс узагальнених показників експлуатаційної якості. Повинна бути встановлена залежність безвідмовної роботи будівельної системи від показника експлуатаційної якості як випадкової величини.

Встановлення діагнозу будівельної системи «продовження експлуатації» або «поставлення на ремонт» рекомендується проводити на засаді прогнозуючого контролю працездатності.

Встановлення діагнозу потрібно проводити на засадах теорії ризиків розрахунків можливих втрат від прийняття неправильно прийнятих рішень типу «хибна тривога» - «пропуск цілі».


Обстеження, оцінка технічного стану та придатності до подальшої експлуатації багатоквартирних  будинків  житлового  фонду,  які  пошкоджені  внаслідок  військових  дій у м. Буча


444+.gif

444+++.jpg


 Третя черга будівництва Дністровської ГАЕС у складі гідро-агрегатів №№5-7


111.jpg


1111.jpg  111+++.jpg



Обстеження технічного стану тримальних конструкцій будівлі критого ринку в Солом’янському районі м. Києва


222.jpg

333.jpg


Науково-технічний супровід першої черги будівництва паркінгу 

у міжнародному аєропорті "Бориспіль"




 За результатами науково-технічного супроводу були підсилені несучі елементи металевого каркасу, скоригована система водовідведення, підсилено протипожежний захист об’єкту.


Оцінка технічного стану аеротенків Чернігівводоканалу у селищі Гущин


333.jpg


Результати роботи лягли в основу техніко-економічного обґрунтування повної заміни аеротенків на сучасні.



Науково-технічний супровід будівництва багатоповерхового житлового комплексу з вбудованими приміщеннями та підземним паркінгом у м. Києві 


        



Попередня оцінка технічного стану об’єкту нерухомого майна незавершеного будівництва громадського центру за адресою у м. Київ





Реконструкція будівлі Київського національного академічного "Молодого театру"




Залізобетонний збірно-монолітний каркас

 Співробітниками проектного відділу, лабораторією комп’ютерного моделювання будівельних конструкцій та відділом досліджень і випробувань будівельних конструкцій ЕКБ на замовлення ТОВ «Вікор-Найт» був виконаний комплекс досліджень і розробки державних регулюючих документів для впровадження в масове будівництво конструктивної системи каркаса міжгалузевого призначення.

Рис.1 Вузол каркасу


Рис.2 Підготовка фрагмента каркасу до замонолічування

Рис. 3 Експериментальне дослідження фрагмента каркасу


Ліквідація помилки проекта мансарди в будинку по вул. Круглоуніверситетській, 15

 При обстеженні збудованої 2-поверхової мансарди над 4-поверховим будинком, збудованим в 1908 р., було встановлено суттєве перевантаження простінку 1-го поверху. За проектом, розробленим співробітниками відділу були замінені конструкції облаштування каркасів мансарди і виконано розвантаження лінії перевантаженого простінку. Була виготовлена додаткова рамна конструкція, яка передавала частину навантаги на суміжні простінки. Величина навантаги, що «знімалась» контролювалась вимірюванням деформацій тяги рами.

На фотографіях показана рама та процес розвантаження.

ocenka-sooruj_04[1].jpg

Рис. 1 Рама для розвантаження простінку

Рис.2 Процес розвантаження простінка


Реконструкція київського Палацу спорту

 Співробітниками відділу Проектного відділення був виконаний комплекс робіт з обстеження і розробки проектів, необхідних для проведення масштабного технологічного переоснащення Палацу спорту. 
 В результаті виконаних робіт було забезпечено проведення конкурсу „Євробачення-2004” та Чемпіонату світу в 1-му дивізіоні з хокею.

Рис.1 Загальний вигляд арени Палацу спорту після реконструкції

Відкривають Палац голова Київської МДА О.Попов та віце-прем’єр КМ Б.Колєсніков.


Обстеження технічного стану та розробка проекту підсилення будівельних конструкцій будівлі навчально-виробничого корпусу НВО «Сатурн» по проспекту 50-річчя Жовтня, 2Б в м. Києві.

 В процесі обстеження і виконання відповідних розрахунків була встановлена необхідність підсилення оболонки покриття та встановлення додаткових зв’язків в межах каркасу першого поверху та поміж колонами, які підтримують контур оболонки.

На фотографіях загальний вигляд будівлі та процес обстеження кутової зони оболонки.

Рис. 1 Загальний вигляд навчально-виробничого корпусу НВО „Сатурн”

Рис.2 Обстеження кутової зони оболонки покриття корпусу

ssilka1.png

Конструктивні рішення підвищення антисейсмічних якостей будівель при реконструкції

ssilka2.png



Обстеження технічного стану недобудованого 

багатоповерхового адміністративного будинку в м. Києві 

Проектним відділом було виконано обстеження технічного стану недобудованого багатоповерхового адміністративного будинку в м. Києві.

На засаді результатів обстеження розроблений проект підсилення головних тримальних конструкцій будинку з метою усунення виявлених дефектів і з врахуванням можливого наступного збільшення кількості поверхів.

Робота виконувалась сумісно з проектною організацією ЗАТ „Гіпроцивільпромбуд”.

На фотографії наведений загальний вигляд реконструйованого будинку.

Багатоповерховий адміністративний будинок в м. Києві     ---->

Дослідження залізобетонних труб

великих діаметрів

Експериментальне дослідження труби D=2400 мм.

Робота виконувалась відділом Проектного відділення та відділом досліджень і випробувань будівельних конструкцій ЕКБ.

В 2006 р. досліджувались труби для закритого прокладання каналізаційних колекторів методом мікротунелювання.

Головними технічними параметрами конструкції є внутрішній діаметр – 1200 мм, розрахункова глибина закладання колекторів - 6 та 10 м від земної поверхні до верху зовнішньої поверхні труби та тимчасова навантага у вигляді нормалізованої колісної навантаги НК-80.

В 2009 р. був виконаний «Науково-технічний супровід

впровадження в будівництво збірних залізобетонних конструкцій труб D=2400/2640».

Робота була першим етапом науково-технічного супровіду впровадження в будівництво збірних залізобетонних конструкцій труб. Об’єкт дослідження - збірні залізобетонні елементи безнапірних труб D=2400/2640 мм і L= 2000 мм для футерівки тунелів каналізаційних колекторів.

Методи дослідження – аналітичні і експериментальні.


Роботи з вдосконалення великопанельного домобудування на замовлення Міністерства оборони України

 Експериментальні дослідження фрагментів виконувались разом з відділом досліджень конструкцій будівель і споруд.

 Виконувались дослідницькі та проектні роботи по розробці конструкцій 9- та 16-поверхових житлових великопанельних будинків з покращеними теплозахисними властивостями стін. Конструкції зовнішніх стін з важкого бетону та зі зовнішнім утепленням. Роботи щодо 9-поверхових будинків доведені до стадії будівництва будинку-представника в м. Василькові Київської області.

 На фотографіях - монтаж будинку в Василькові, та підготовка до іспитів фрагментів будинку.



Рис.1 Підготовка фрагментів будинку
 до експериментальних досліджень

Рис.2 Монтаж будинку-представника 

в м. Василькові


Роботи з науково-технічного супроводу
будівництва електричної підстанції ПС «Олімпійська»

Розрахунки конструкцій споруди ПС «Олімпійська»

В роботі застосовані аналітичні методи дослідження, реалізація яких виконана за допомогою програмних комплексів „Ліра 9.6” та „NormCAD”.

Будівля ПС монолітна залізобетонна. Будівля має нерегулярну стільникову структуру, що складається зі стін плит і балок перекриттів. Конструкції ПС мають прорізи. Навантаги від обладнання складають 100 та 5 тс.

Були виконані розрахунки і визначені зусилля в головних тримальних елементах.


Просторова комп`ютерна модель будинку ПС



Стіна під трансформатором, ізополя переміщень по Z.


Вогнестійкість визначалась для найбільш навантажених і відповідальних конструкцій, на яких розташоване обладнання ПС.

Реалізація НТР здійснена в перебігу будівництва ПС.


Електрична підстанція „Олімпійська” в процесі будівництва


Функціональні зони НСК.
Багаторівнева споруда зони гостинності

В 2011 р. співробітники відділу Проектного відділення виконали дублюючі розрахунки просторового каркасу багаторівневої споруди (БРС) зони гостинності НСК.

Споруда є каскадною системою, що врізана в схил Черепанової гори. Споруда має значні розміри в плані 32,0×260,8 м. , та кількість поверхів, що змінюється від 2-х до 5-ти.

Тримальною системою будівлі є рамний сталевий каркас. Фундамент пальовий з буроін’єкційних паль і каскадного монолітного плитного та стрічкового ростверків. Особливість каркаса є жорсткі зв’язи, що сприймають зусилля обох знаків і мають пружні вузли з’єднання з головними тримальними елементами споруди.

Розрахунок встановив достатню тримальну здатність та недеформівність споруди.


Функціональні зони НСК. Багаторівнева споруда зони гостинності в процесі будівництва.

Детальніше

Детальніше


Альбом технічних рішень «Принципові технічні рішення термореконструкції фасадів житлових будинків 1960-1995 р.р. забудови»


<< Назад

Членство в громадських організаціях