Наукові розробки відділу технології виготовлення залізобетонних конструкцій

Технологічні регламенти

Дослідження причин руйнування залізобетонних шпал на залізничних шляхах України

       Проведено електронно-мікроскопічні дослідження зразків бетону шпал. Встановлено причини руйнування залізобетонних шпал, запропоновано комплекс заходів по запобіганню лужної корозії бетону на залізничних шляхах України.


1.JPG  2.JPG

  Фото 1 – Зруйновані внаслідок корозії та динамічних навантажень шпали


3.JPG

Фото 2 – Цементний камінь з вкрапленнями лужносилікатного гелю


Науково-технічний супровід будівництва і введення в експлуатацію ЦСВЯП

     Розроблено склади надважкого бетону для заповнення контейнерів СВЯП із нормованою середньою густиною не менше 2545 кг/м3, марками за легкоукладальністю Р1 та Р4.

       Проведено порівняльний аналіз нормативних документів США (ASTM) і державних стандартів технічних України (ДСТУ).

      Проведено аналіз сировинних матеріалів, що задовольняють вимогам зарубіжних стандартів (ASTM) та є в наявності на ринку України. Вибрані гірські породи каменю та наведені фізико-механічні показники крупного заповнювача із породоутворюючих мінералів родовища базальтів, які видобуваються на території України.

         Виконано розрахунок оцінки довговічності бетону.

 

4.JPG

Фото 3 – Металевий каркас контейнера під бетонування


5.JPG

 Фото 4 – Типова площадка для бетонування та комплектації контейнера HI-STORM


    Виготовлення модельних зразків конструкції Захисної оболонки енергоблоків №№ 1 та 2 на ВП ЮУАЕС для визначення локалізуючої здатності (опору повітропроникності) бетону

    В рамках програми проведення досліджень по обґрунтуванню ефективної роботи захисної оболонки реакторних відділень на ЮУАЕС щодо забезпечення її локалізуючої функції в умовах об’єднаних навантажень максимальної проектної аварії + проектний землетрус, у всіх режимах експлуатації, були виготовлені зразки, що моделюють фрагмент конструкції герметизуючої сталевої оболонки.

    Модельні зразки являють собою конструкцію з обтисненого залізобетону, всі грані якої, крім верхньої, знаходяться в металевій оболонці.

    Зразки виготовлені для дослідження локалізуючої здатності (опору повітропроникності) бетону стиснутої зони, з огляду на природні дефекти структури бетону, обтиснення армоканатах і вплив підвищеного внутрішнього тиску. 

    Дослідження щодо визначення опору повітропроникності попередньо проводились на лабораторній установці, розробленій в ДП НДІБК. 


6.JPG

 Фото 5  Загальний вигляд армованого металевого каркасу оболонки

 

8.JPG

Фото 6 – Заформований залізобетонний фрагмент оболонки

 

8.JPG

Фото 7 – Установка з визначення повітропроникності


Бетонування автомобільної естакади (віадук)термінального комплексу «D» ДМА «Бориспіль»

      Співробітниками ДП НДІБК був здійснений науково-технічний супровід бетонування автомобільної естакади (віадук) термінального комплексу «D» ДМА «Бориспіль». В процесі науково-технічного супроводу був підібраний склад бетону з низьким тепловиділенням. Проведені розрахунки по визначенню допустимого градієнта температур в захватці під час догляду за бетоном. Розроблені технологічні регламенти бетонування такої конструкції в літній та зимові періоди.


nashi_rozrobki_01[1].jpg
Фото 8 – Бетонування автомобільної естакади (віадук) термінального 
комплексу «D» ДМА «Бориспіль»


Технологія виготовлення склофібробетонних скорлуп панелей фірмою «АФБ АСПЕКТ»

    Співробітниками ДП НДІБК була розроблена технологія та технологічний регламент виготовлення склофібробетонних скорлуп для панелей та інших конструкцій. Виробництво організовано фірмою «АФБ АСПЕКТ».


nashi_rozrobki_02[1].jpg
Фото 9 – Технологія виготовлення склофібробетонних скорлуп 
панелей фірмою «АФБ АСПЕКТ»


Технологія  бетонування  масивного  ростверку  для  будинка  по  вул.  Січневого  повстання, 11-а, літера «Б» в Печерському районі м. Києва

     Для масивного ростверку для будинку по вул. Січневого повстання, 11-а, літера «Б» в Печерському районі м. Києва співробітниками ДП НДІБК виконані розрахунки допустимого градієнту температур при саморозігріві бетону ростверку в результаті екзотерії цементу, розроблений технологічний регламент бетонування ростверку і виконаний науковий супровід проведення цих робіт. Будинок будувався ТОВ «К.А.Н. Девелопмент».


nashi_rozrobki_03[1].jpg

nashi_rozrobki_04[1].jpg

Фото 10,11  Технологія бетонування масивного ростверку для будинку 
по вул. Січневого повстання, 11-а, літера «Б» в Печерському районі м. Києва



Екструзійна технологія виготовлення залізобетонних панелей перекриття на Севастопольському заводі ЗБК

     Співробітниками ДП НДІБК розроблена екструзійна технологія виготовлення залізобетонних панелей: підібрані склади бетонів, визначені технологічні параметри виготовлення панелей, розроблена технологічна карта їх виробництва та виконаний науково-технологічний супровід постановки на виробництво панелей. Виробництво залізобетонних панелей по екструзійній технології організовано на Севастопольському заводі ЗБК.

nashi_rozrobki_05[1] (1).jpg

Фото 12 – Виробництво залізобетонних панелей по екструзійній технології 
на Севастопольському заводі ЗБК

Технологія ремонту опор мосту

     Співробітниками ДП НДІБК розроблений ремонтний склад бетону з самоущільнювальних сумішей, вивчені властивості, розроблений технологічний регламент бетонування пошкодженої опори мостового переходу через р. Дніпро в м. Києві та виконаний науково-технічний супровід бетонування залізобетонної оболонки.


nashi_rozrobki_06[1].jpg

Фото 13 – Бетонування пошкодженої опори мостового переходу 
через р. Дніпро у м. Києві

<< Назад

Членство в громадських організаціях