Структурні підрозділи

Експериментально-конструкторське бюро


Експериментально-виробничий центр інноваційних технологій в будівництві

вул. Виборзька 86, Київ – 67, 03067

(044) 456-24-43
(044) 456-48-85
ndibk@ndibk.gov.ua
niisk-office@ndibk.gov.ua
 

Історичний шлях

Експериментально-виробничий центр іноваційних технологій в будівництві є правонаступником Експериментально-конструкторського бюро (ЕКБ), заснованого в грудні 1967 р., як структурного підрозділу та експериментально-виробничої бази ДП НДІБК.

Експериментально-виробничий центр інноваційних технологій в будівництві має багаторічний досвід з виготовлення широкого асортименту залізобетонних конструкцій, в т.ч. унікальних, а також виготовлення формуючого обладнання від простих форм до складних агрегатів, в т.ч. нестандартного устаткування для виготовлення довгомірних попередньо напружених та ненапружених конструкцій, просторових тонкостінних виробів, будівельних металоконструкцій.

Конструкції, виготовлені в Експериментально-виробничому центрі інноваційних технологій в будівництві, змонтовані на багатьох об’єктах Києва та за його межами: в музеї Великої Вітчизняної війни, корпусах КНУБА, НТУУ «КПІ» і Київського медичного університету, підприємствах текстильної промисловості України та ін.

Напрямки розробок Експериментально-виробничого центру інноваційних технологій в будівництві 

Cприяння підвищенню конкурентоспроможності будівельного комплексу, а також науково-технічна допомога виробництву через:

 • розробку, виготовлення та впровадження в практику будівництва нових конструкцій, технологій та проектно-технологічної документації;
 • розробку, виготовлення та реалізацію нестандартного технологічного устаткування для будівельного виробництва;
 • дослідження та випробування будівельних конструкцій та виробів;
 • виконання робіт щодо будівництва, реконструкції, захисту будівель, споруд від небезпечних геологічних і техногенних факторів, запобігання аваріям будівельних об’єктів та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, в т.ч. екологічних.

Виконання науково-технічних робіт та надання послуг, а саме:

 • обстеження технічного стану, оцінка експлуатаційної придатності, паспортизація будівель і споруд;
 • оцінка та поліпшення теплотехнічних, акустичних якостей огороджувальних конструкцій за участю підрозділів Інституту;

 • проведення інженерно-вишукувальних робіт, розробка проектно-кошторисної документації для будівництва, реконструкція та захист від небезпечних геологічних і техногенних факторів об’єктів, здійснення науково-технічного супроводу будівельних об’єктів.

Виконання науково-технічної експертизи:

 • науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, продукції та будівельних проектів;
 • технічного стану будівельних об’єктів на всіх стадіях їх існування, у тому числі об’єктів незавершеного будівництва;
 • причин аварій на будівельних об’єктах;
 • процесів впровадження результатів наукових досліджень і розробок.

Напрями робіт:

 • Виготовлення та впровадження в практику будівництва нових конструкцій.
 • Виготовлення та реалізація залізобетонних конструкцій, в тому числі просторових тонкостінних виробів.
 • Виконання науково-технічних робіт та надання послуг з обстеження технічного стану, оцінки експлуатаційної придатності, паспортизації будівель і споруд.
 • Центр має багаторічний досвід з виготовлення різноманітних залізобетонних конструкцій, у т.ч. унікальних.

Із суцільно-формованих об`ємних конструкцій різних модифікацій, виготовлених на базі Центру, збудовані дачні та садові будинки, гаражі, блокпости, кафе, насосні та сейсмостанції.

 


Залізобетонні блок-кімнати для дачних будинків, торговельних та ремонтних кіосків:
Залізобетонні блок-кімнати для дачних будинків


а) Блок-кімната К-II:

 • Габаритні розміри, мм: 3600 х 5100 х 2830
 • Площа ~ 18м2


б)  Блок-кімната ОБ-2-5:

 • Габаритні розміри, мм: 2740 х 3340 х 2790
 • Площа ~ 9м2

Завдяки відпрацюванню технології утеплення та опорядження об`ємних конструкцій, відділ виготовляє конструкції повної заводської готовності:

Конструкції, що використані при будівництві:


а) I поверх – збірні залізобетонні гаражі з окремих панелей


б) II поверх – з/б блок-кімнати К-II з балконною плитою, металевими віконницями, дверима та огородженняНаші спеціалісти  приймали активну участь в роботах по ремонту і відновленню демонтованих залізобетонних панелей-складок трибун верхнього ярусу НСК «Олімпійський» з метою відновлення експлуатаційних властивостей для забезпечення їх повторного монтажу і подальшої експлуатації.

Демонтовані залізобетонні панелі-складки трибун верхнього ярусу НСК «Олімпійський» у кількості 197 шт. автомобілем були доставлені в 2009 році на територію  Експериментально-конструкторського бюро ДП НДІБК. Ремонтні роботи по відновленню відібраних 135 демонтованих панелей-складок проводились в цеху відділу.

Відремонтовані повністю панелі були прийняті лабораторією з контролю виробництва і  перевезені та змонтовані на НСК «Олімпійський».

Наші спеціалісти  також мають великий досвід виконання науково-технічних робіт з обстеження та оцінки технічного стану будівель і споруд з розробкою рекомендацій щодо їх подальшої експлуатації, оформленням технічних звітів і паспортів за такими напрямками-цілями:

 • обстеження і оцінка технічного стану будівель та споруд у зв’язку з проведенням капітального ремонту, реконструкції та надбудови (на замовлення Комунального підприємства «Дирекція з управління та обслуговування Житлового фонду» Солом`янської районної ради у м. Києві - будівлі по вул. Єреванська, 3а, Волинська, 4а, Героїв Севастополя, 14а, М. Донця, 15а,  Виборзька, 42,  І. Лепсе, 23,  М. Донця, 21б;  для відділу культури Дарницької  районної у місті Києві державної адміністрації   -  будівля  Дарницького Будинку культури по вул. К.Заслонова, 18-а;   для Комунального підприємства  «Солом`янкабудінвест» - будівлі  Дитячого садка-ясел  № 766 по вул. Кудряшова, 7-А та  Дитячої музичної школи №14 ім. Д. Кабалєвського по бул. Лепсе, 69;   будівля по вул. Донецька, 16/2;  будівля офісно-спортивного призначення по Новообухівському шосе, 26;  адміністративна будівля та гараж на 20 автомашин по вул. Пимоненка ,10;  нежитлова будівля по пр-ту Червонозоряний, 119 тощо);
 • обстеження і оцінка технічного стану будівель та споруд у зв’язку з новим будівництвом на прилеглій території для запобігання можливих негативних впливів на існуючі будівлі згідно з вимогами ДБН В.1.2-12-2008  «Будівництво в умовах ущільненої забудови. Вимоги безпеки» та  ВСН-2-80 «Инструкция по проектированию зданий и сооружений в существующей застройке г. Киева», Київ, 1980 (житлові будинки по вул. Володі Дубініна, 4,  Бурмистенка, 3 у зв’язку з новим будівництвом по вул. Володі Дубініна, 2;  житловий будинок  по вул. Артема, 84 і офісна будівля по вул. Студентська, 5-7В  у зв`язку з можливим будівництвом багатоповерхового будинку з підземним гаражем, приміщеннями загально-будинкового сервісу та торговельної сфери обслуговування на прилеглій території по вул. Артема, 84-а;  житлові будинки по вул. Пушкінська, 12а, 12б, 14 та вул. Б.Хмельницького,10 у зв’язку з будівництвом офісної будівлі з підземним паркінгом по вул. Пушкінська, 14б та ін.);
 • обстеження і оцінка технічного стану будівель та споруд у зв’язку з паспортизацією (обстеження технічного стану і паспортизація виробничих будівель і споруд, інженерних комунікацій, що розташовані на території фабрики ЗАТ “Крафт Фудз Україна” за адресою: Київська обл., Вишгородський   р-н, с. Старі Петрівці, вул. Польова, 7);
 • обстеження і оцінка технічного стану приватних будинків за замовленням фізичних осіб  на виконання Постанови Кабміну України від     9 вересня 2009 року № 1035 «Про затвердження Тимчасового порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом приватних житлових будинків садибного типу, дачних та садових будинків з господарськими спорудами і будівлями, споруджених без дозволу на виконання будівельних робіт» із складанням Звітів про проведення технічного обстеження на відповідність приватних будівель державним стандартам, будівельним нормам і правилам, діючим нормативним актам.

Членство в громадських організаціях