Засідання Президії Будівельної палати України

      25 квітня 2017 року у Державному науково-дослідному інституті будівельних конструкцій (ДП НДІБК)  відбулося чергове засідання Президії Будівельної палати України, на якому були обговорені підсумки роботи будівельного комплексу України у 2016 році та завдання Будівельної палати  щодо його подальшого розвитку.
       У засіданні  взяли участь члени Президії Палати, Перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Д.Й. Андрієвський, Президент Українського союзу промисловців і підприємців А.К. Кінах, Президент національної спілки архітекторів України В.М. Гусаков, Президент Академії будівництва України І.І. Назаренко, Президент Спілки наукових та інженерних об`єднань України М.М. Кірюхін, Голова профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів України В.М. Андреєв, Перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву І.В. Парух, визначні керівники підприємств та організацій будівельного комплексу України, представники державних органів влади та громадських організацій. 

Загальне фото.JPG

Загальне фото 2.jpg
           
      З доповіддю виступив Президент Будівельної палати України, Герой України  П.С. Шилюк, який підвів підсумки роботи будівельної галузі за минулий рік та визначив завдання Будівельної палати на найближчу перспективу.  Зокрема, він зазначив, що будівельна галузь головне своє завдання  в 2016 році виконала – в складних кризових умовах вона вистояла. Після кількарічного падіння обсягів будівельних робіт зараз будівництво демонструє позитивні тенденції свого розвитку.


Шилюк.JPG
Петро Шилюк, Президент Будівельної палати України, Герой України


             «Забезпечимо розвиток будівельного комплексу - забезпечимо розвиток економіки країни в цілому», - підкреслив П.С. Шилюк.
        Перший заступник голови профільного комітету Верховної Ради України Д.Й.Андрієвський поінформував учасників засідання про ряд законопроектів у сфері містобудування, що останнім часом були прийняті Парламентом.


Андрієвський.JPG
Дмитро Андрієвський, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства


       Своїми думками з приводу підсумків року поділився також О.О. Марченко - Голова підкомітету з питань будівництва та архітектури профільного комітету Верховної Ради України.
     Президент Українського союзу промисловців і підприємців А.К. Кінах у своєму  виступі наголосив, що наша держава має об’єднати зусилля влади, бізнесу і громадських організацій, зосередившись на питаннях модернізації економіки, недопущення деіндустріалізації, відтоку кваліфікованих кадрів за кордон. 


Кінах.JPG
Анатолій Кінах, президент Українського союзу промисловців і підприємців


       Президент Спілки наукових та інженерних об`єднань України М.М. Кірюхін  розповів про співробітництво Спілки з Європейською федерацією національних інженерних асоціацій (FEANI), однією з найвпливовіших технічних організацій Європи. 
      Свої пропозиції висловили також І.М. Салій - Президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів, П.М. Куліков – Ректор КНУБА, В.М. Андреєв -  Голова профспілки працівників будівництва та промбудматеріалів України, Ю.С. Аністратенко - член Президії Будівельної палати України


Салій та компанія.jpg 


         Президія розглянула також інші важливі для галузі питання.
     Перший віце-президент Будівельної палати Станіслав Сташевський доповів про підсумки роботи міжнародної виставки «InterBuildExpo» – 2017», яка стала головною подією року та викликала великий інтерес фахівців-будівельників і пересічних громадян.


Сташевський.JPG
Станіслав Сташевський, перший віце-президент Будівельної палати


    На пропозицію С.Т. Сташевського було прийнято рішення щодо підготовки до Міжнародного Експофоруму «Будівництво, Архітектура, Нерухомість 2017», що має відбутися в Києві 5-7 жовтня 2017 року. 
        Президент Громадської спілки «Українська Рада з зеленого (екологічного) будівництва, директор ДП НДІБК Г.Г. Фаренюк поінформував присутніх про стан зеленого будівництва в Україні і перспективи його розвитку. Українська Рада з зеленого (екологічного) будівництва створена у травні 2016 року. В червні цього ж року Спілка стала учасником Світової Ради з зеленого будівництва, до якої входять «зелені» ради 80-ти країн світу.


Фаренюк.JPG
Геннадій Фаренюк, президент Громадської спілки «Українська Рада з зеленого (екологічного) будівництва, директор ДП НДІБК


     За словами Геннадія Фаренюка, серед проблем, які необхідно розв`язати будівельній галузі України для того, щоб будівництво стало екологічним – це зниження рівня споживання енергетичних і матеріальних ресурсів протягом всього життєвого циклу будівель, підвищення  якості будівель і комфорту їх внутрішнього середовища, скорочення загального впливу споруди на навколишнє середовище і здоров`я людей.
     За результатами засідання був утворений постійно діючий комітет з питань зеленого (екологічного) будівництва, головою якого Президія призначила Геннадія Григоровича Фаренюка.
 

Співпраця з громадськими організаціями