Про нас
ШАНОВНІ ДРУЗІ!

Нам – 75. Це роки славетної історії та багаторічного шляху невпинного розвитку і зростання Державного підприємства «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій».
Заснований у 1943 році Інститут витримав випробування часом та упродовж всієї історії продовжує символізувати поєднання кращих традицій та тримає високий рейтинг наукової установи.
Будівельну галузь важко уявити без унікальних науково-технічних розробок ДП НДІБК. Фахівці Інституту довели всій країні свою унікальність і працездатність, виконуючи роботи на об’єктах стратегічного значення.
Ми раді вітати Вас і бачити серед наших партнерів, колег, замовників науково-технічної продукції Інституту.
Як базова організація Мінрегіону, ДП НДІБК здійснює науково-технічне, дослідне, нормативно-методичне та інформаційне забезпечення проектування, будівництва та експлуатації об’єктів будівництва.
Сьогодні – це сучасна наукова установа, що комплексно, оперативно та на високому професійному рівні вирішує проблеми будівельної галузі з питань надійності, безпеки, функціональності та комфортної експлуатації об’єктів будівництва цивільного та промислового комплексу.
Ми досягли значних успіхів і нам є чим пишатися. Ми довели, що здатні йти вперед навіть у найскладніші часи, і готові вирішувати всі поставлені перед нами завдання.
Інститут і надалі буде докладати всіх зусиль по реформуванню та удосконаленню законодавчої бази будівельної галузі, досягати нових вершин професіоналізму та утримувати провідні позиції у будівельній галузі України.
ДП НДІБК гарантує ділову надійність і якість виконаних науково-технічних робіт та фахове вирішення Ваших проблем.
Будуємо Україну разом!
З повагою
Директор ДП НДІБК,
доктор технічних наук, професор Г.Г. Фаренюк
ІСТОРИЧНИЙ НАРИС
Державне підприємство «Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій» (ДП НДІБК) розпочало свою діяльність ще у 1943 році під назвою «Український науково-дослідний інститут споруд» (УкрНДІС) з тимчасовим його розташуванням у місті Москва. У березні 1944 року УкрНДІС вже було розташовано у місті Києві.
Основним напрямом діяльності Інституту на той час було вирішення низки актуальних питань, пов’язаних із відновленням в найбільш стислі терміни будівель та споруд, зруйнованих під час Великої Вітчизняної війни, та пошуком найраціональніших рішень.
Інститут очолювали відомі фахівці, серед яких: І.Д. Вавицький, І.К. Козюля, Б.З. Горський, М.Д. Плехов, В.О. Михайлов, А.Й. Буракас і П.І. Кривошеєв.
В інституті були створені наукові-технічні напрями, представниками яких були і є відомі фахівці за відповідними напрямами:
- будівництва в складних інженерно-геологічних умовах (доктори технічних наук: І.М. Литвинов, С.М. Клепіков, А.М. Рижов, Г.І. Черний, кандидати технічних наук: П.І. Дранішніков, М.Ш. Мінцковський, М.С. Метелюк, В.П. Шумовський, Г.М. Григор’єв, І.М. Ткаченко, І.В. Матвєєв, А.С. Трегуб, І.О. Розенфельд, В.С. Шокарев, Г.Б. Соловйова та інші);
- теорії розрахунків будівельних конструкцій (доктори технічних наук: Й.І. Улицький, О.Б. Голишев, В.М. Шимановський, О.О. Диховичний, Я.Д. Лівшиць, А.М. Бамбура, кандидати технічних наук: А.М. Дубинський, Є.Й. Стаковиченко, В.Й. Скатинський, В.Я. Бачинський та інші);
- проектування залізобетонних та інших конструкцій (доктори технічних наук: І.О. Рохлін, В.М. Шимановський, М.А. Янкелевич, А.М. Бамбура, А.С. Дехтяр, кандидати технічних наук: В.О. Михайлов, А.Й. Буракас, І.А. Лукашенко, П.І. Кривошеєв, В.Д. Таїров, В.Г. Леліченко, А.Д. Ліберман, А.О. Цейтлін, В.Д. Галич, Ю.О. Катруца, І.М. Ткаченко, Р.Б. Харченко, В.Н. Мацвейко, Ю.С. Слюсаренко, Ю.І. Кураш та інші);
- технології виготовлення залізобетонних конструкцій (доктор технічних наук Л.О. Шейніч, кандидати технічних наук: М.Д. Плєхов, В.І. Різниченко, М.І. Ситник, В.А. Ластік, П.І. Голуб, А.Я. Ціотов, В.І. Булаковський, Г.Б. Гірштель, С.В. Глазкова та інші);
- системи досліджень і контролю якості будівельних конструкцій та матеріалів (кандидати технічних наук: Д.М. Пекус-Сахновський, С.І. Ногін, М.В. Сидоренко, Д.А. Коршунов, В.О. Токарев, П.С. Вітюк, Ю.М. Кардовський, Г.М. Ремінець, В.Г. Тарасюк та інші);
- автоматизації наукових досліджень (доктори технічних наук: Ю.І. Немчинов, О.О. Диховичний, кандидати технічних наук: І.І. Педаховський, В.Г. Тацій, В.С. Кравчук та інші);
- сейсмостійкого будівництва (доктор технічних наук Ю.І. Немчинов, кандидати технічних наук: М.Г. Мар’єнков, О.К. Хавкін та інші);
- будівельної теплофізики та акустики (доктор технічних наук Г.Г. Фаренюк, кандидати технічних наук: В.М. Мякшин, В.П. Хоменко, М.О. Трохименко та інші);
- транспортування будівельних конструкцій (кандидати технічних наук: І.О. Скачков, О.А. Іщенко, В.І. Пастушенко та інші).
Протягом багаторічної історії свого існування НДІБК вирішував складні науково-технічні питання щодо зведення багатьох будівель і споруд в Україні та колишніх республіках СРСР. Чисельні науково-технічні розробки інституту знайшли застосування в нашій країні та за її межами.
Фахівці інституту брали участь у проектуванні, будівництві або реконструкції багатьох визначних об’єктів, серед яких: музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 рр., універмаг “Дитячий світ”, “Будинок художника”, “Будинок торгівлі”, автобусний парк діаметром 160 м в Дарниці; система нафто- та газопроводів з Західного Сибіру до Європи, заводи: нафтопереробний у м. Грозному, припортовий у м. Одесі, “Арсенал”, “Більшовик”, “Червоний екскаватор”, “Будшляхмаш” в Києві, бавовняні комбінати в м. Донецьку та м. Тирасполі; забудови житлових масивів у мм. Запоріжжі, Дніпропетровську та ін.; реконструкція будинків Національного банку України, Національної опери України ім. Т. Г. Шевченка, Національної філармонії, відбудови Михайлівського Золотоверхого монастиря, Успенського собору Києво-Печерської лаври, Одеського театру опери та балету; реконструкція Київського залізничного вокзалу, науково-експертне супроводження експлуатації об’єкта “Укриття” Чорнобильської АЕС та виконання робіт щодо його перетворення в екологічно безпечну систему.
В наступні роки вчені та інженери інституту створили унікальні технології і будівельні конструкції, що дозволили побудувати в Україні і інших республіках колишнього СРСР як унікальні споруди, так і здійснити масову забудову житлових мікрорайонів в складних інженерно-геологічних умовах.
Знайомтеся з нашими проектами
і ставайте замовниками науково-технічної продукції Інституту!
ЮВІЛЕЙНИЙ БУКЛЕТ ДО 75-РІЧЧЯ ДП НДІБК