Експертний семінар «Презентація програмного забезпечення для проведення розрахунків енергетичної ефективності будівель та складання енергетичного сертифікату»

         На сьогодні одним із основних завдань є імплементація положень директиви Directive 2010/31/EU of the European Parliament and of the Council of 19 May 2010 on the Energy Performance of Buildings (recast)  у нормативне поле України щодо енергоефективності будівель.  
Методична концепція державних будівельних норм полягає у  регламентації обов'язкових вимог до показника енергоефективності будівель нового будівництва, при реконструкції та капітальному ремонті (з використанням енергоефективних конструкцій і матеріалів).
  Методика розрахунку енергетичних показників будівель була розроблена в рамках попереднього проекту технічної допомоги ЄБРР. У той же час Україна вже застосовує так звані енергетичні паспорти для нового будівництва та капітального ремонту. 
За останні 2 роки спільними зусиллями українських та австрійських експертів було розроблено всеосяжний веб-програмний інструмент для розрахунку сертифікатів енергетичної ефективності та енергетичних паспортів. Окрім зручності для користувачів та зручності доступу, цей інструмент є єдиним на українському ринку, який перевіряється відповідно до сучасних національних стандартів для розрахунку енергетичної  ефективності будівель.
         Метою семінару було інформування про структуру та обсяги програмного інструменту і його застосування для розрахунку енергетичних сертифікатів та енергетичних паспортів.
        З привітальним словом та доповіддю на тему «Розрахунок енергоефективності в світлі нового Закону про енергоефективність будівель» на семінарі виступив директор ДП НДІБК Геннадій Григорович Фаренюк.
         Учасниками семінару  були розробники програмних інструментів, представники будівельної галузі, сфери нерухомості, архітектори, інженери-будівельники та енергоаудитори.


Співпраця з громадськими організаціями