Засідання науково-технічної ради ДП НДІБК

01 квітня 2015 p. відбулося чергове засідання науково-технічної ради ДП НДІБК

На засіданні були присутні: члени науково-технічної ради та працівники інституту.

За порядком денним розглянуто звіт про наукову та науково-технічну діяльність інституту в 2014 р.

Доповідачами були:

  • перший заступник директора інституту з наукової роботи Немчинов Ю.І.,
  •  заступники директора інституту з наукової роботи: Слюсаренко Ю.С., Тарасюк В.Г., Шокарев В.С.

Завідувачі відділів Матвєєв І.В., Бамбура А.М., Титаренко В.А., Хавкін О.К., Шейніч Л.О., Фаренюк Є.Г., Жарко Л.О. в своїх виступах деталізували наукову новизну науково-технічних робіт своїх підрозділів, що викладені у звіті.

Голова науково-технічної ради Кривошеєв П.І. підвів підсумки обговорення питання та наголосив на посиленні науково-технічної діяльності Інституту як базової організації Мінрегіону України.

Директор інституту Фаренюк Г.Г. звернув увагу на необхідність активізації інноваційних розробок, вихід на ринок через реалізацію схеми: наукові дослідження – розробка технічних рішень – впровадження технічних рішень в проектуванні. Завдання колективу інституту на 2015 рік не зменшувати обсяги робіт, знаходити шляхи вирішення проблем будівельної галузі через нормотворчу діяльність з наближенням нормативної бази в будівництві до європейського рівня, зміцнення науково-технічного потенціалу інституту як базової організації Мінрегіону України та підприємства, що має стратегічне значення для економіки і безпеки держави.

РІШЕННЯ НТР з питання:

«Звіт про наукову та науково-технічну діяльність інституту в 2014 році»

За 2014 рік інститутом та його структурними підрозділами виконано заходи, що передбачались Бізнес-планом інституту та у повному обсязі виконано Тематичний план найважливіших науково-дослідних робіт.

За підсумками науково-технічної діяльності інститут є сучасною науковою установою світового рівня, його діяльність має стратегічне значення для економіки і безпеки держави за науково-технічним потенціалом.

Інститутом проведено значну роботу в області геотехніки, надійності, сейсмостійкості та безпеки будівельних конструкцій з бетону, залізобетону, кам’яних, дерев’яних та ін. матеріалів. Крім того за базовими напрямами діяльності інституту:

  •  завершені розробкою три ДСТУ Б EN, розроблялися 17 нормативних актів та документів для різного типу конструкцій, основ і фундаментів, сейсмостійкості, енергоефективності, захисту від шуму, пожежної безпеки та ін. Проводились перевірки, експертизи і надавались висновки до проектів нормативних документів;
  •  як Інженером Клієнта та експертною організацією Мінрегіону України продовжується науково-технічна підтримка з виконання плану SIP щодо перетворення об’єкта «Укриття» Чорнобильської АЕС в екологічно безпечну систему. Проводились узгодження технічних рішень іноземних підрядників з нормативною базою України. Взято участь в проектуванні огороджувальних конструкцій НБК;
  •  проведені роботи щодо розвитку будівництва «доступного житла» через участь у розробленні проектів низки будинків (Житловий комплекс з магазинами, офісами, приміщеннями побутового обслуговування та підземним паркінгом по вул. Боженка, 75-77, вул. Либідська, 21-17, вул. Антоновича, 118 в Голосіївському районі м. Києва; Житловий комплекс «Піонерський квартал» вул. Б. Хмельницького, 57, вул. І.Франка, 58 м. Вишневе, Київська область, Двосекційного багатоквартирного житлового будинку за адресою: с.Мизикевича Овідіопільського району Одеської області та ін.);
  •  виконувався науково-технічний супровід проектування та будівництва об’єктів підвищеного класу відповідальності (Національної дитячої спеціалізованої лікарні "Охматдит" по вул. Чорновола, 28/1 в Шевченківському районі м. Києва; Системи віброзахисту від метрополітену секцій №№1 та 2 житлового 10-ти поверхового будинку по вул.Кіквідзе, 17 в м. Києві, Реконструкції будівлі ЦУМу з реставрацією головних фасадів по вул. Б. Хмельницького, 2 у м. Києві, Торгового центру "Форум Львів" на території Шевченківського району м. Львова та ін.),
  •  продовжуються дослідження вогнестійкості будівельних конструкцій з метою розвитку нормативної бази стосовно пожежної безпеки;
  •  продовжується здійснюватися робота органу з сертифікації будівельної продукції за характеристиками стійкості, міцності, енергоефективності;
  •  виконується значна робота відділами і лабораторіями випробувального центру інституту при проведенні досліджень фізико-механічних властивостей елементів і конструкцій та ґрунтів основи;
  •  продовжується робота щодо застосування «Методики оцінки економічної ефективності науково-технічних розробок у будівництві» стосовно комерціалізації науки та отримання частки економічного ефекту науковцями.

Активно проводила роботу Науково-технічна рада інституту: проведено 8 засідань, розглянуто 34 різнопланових питань діяльності інституту. Активно працювали секції НТР.

Фахівці інституту, які приймали активну участь в Міжнародних, Всеукраїнських та регіональних науково-технічних конференціях, симпозіумах і семінарах, в підготовці та підвищенні кваліфікації інженерів-будівельників будівельної галузі, широко висвітлюють наукові дослідження інституту на сторінках наукових видань.

Науково-організаційна діяльність інституту у звітній період буда спрямована на:

  •  Удосконалення роботи структурних науково-технічних підрозділів через відпрацювання науково-технічних проблем за схемою «наука–проектування–виробництво», а також розширення взаємодії з організаціями будівельної галузі.
  •  Розвиток співпраці з корпораціями, компаніями та іншими підприємствами будівельного комплексу, яка спрямована на розвиток інноваційних технологій.
  •  Взаємодії з вищими учбовими закладами будівельного комплексу та інститутами НАНУ.
  •  Удосконалення діяльності науково-технічної ради.
  •  Забезпечення ефективної діяльності аспірантури та діяльності спеціалізованої вченої ради К 26.833.01 по захисту дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук.
  •  Розвиток інформаційної, рекламної та маркетингової діяльності на основі розширення зв’язків з будівельними корпораціями, організаціями та асоціаціями будівельного комплексу.

ВИРІШИЛИ:

1. Звіт про науково-технічну діяльність Інституту та його структурних підрозділів за 2014 рік схвалити в цілому та рекомендувати до затвердження.

2. Відзначити роботи Інституту що стосувались нормування та стандартизації, проблем науково-технічної підтримки проектування та будівництва НБК об’єкта «Укриття» Чорнобильської АЕС, енергоефективності і акустики будівельних об’єктів, як стратегічно значущих для економіки і безпеки держави.

3. Посилювати науково-технічну діяльність Інституту як базової організації Мінрегіону України, зокрема:

- дослідницьку діяльність за актуальними проблемами будівельної галузі, в т.ч. щодо підвищення енергоефективності будівельних об’єктів та розвитку конструктивних систем будинків і споруд для зведення доступного житла, включаючи складні інженерно-геологічні умови та сейсмічно-небезпечні райони;

- функціонування Технічних комітетів та підкомітетів, що створені на базі інституту.

4. Уточнити план створення та видання посібників і керівних документів до впровадження в практику проектування, будівництва та експлуатації нових нормативних документів та європейських норм і стандартів.

5. Рекомендувати адміністрації та керівникам відокремлених і структурних підрозділів Інституту вважати за доцільне в подальшій роботі Інституту:

- поширювати співпрацю з будівельними вузами, іншими науково-дослідними Інститутами будівельної галузі та з проектними організаціями;

- забезпечити подальшу активну участь у діяльності міжнародних наукових організацій та поширювати отриману інформацію серед науковців, проектувальників та будівельників України.

6. Продовжити оновлення нового технічного обладнання та приладів, персональних комп’ютерів та програмного забезпечення для розвитку наукової діяльності працівників Інституту.

7. Розвивати сайт інституту та поповнювати його інформацією про діяльність структурних підрозділів за базовими напрямами та інноваційними проектами.

8. Активізувати рекламну та маркетингову діяльність Інституту: інформацію про підсумки наукової та науково-технічної діяльності Інституту за 2014 р. опублікувати в інформаційному бюлетені Мінрегіону України, журналах «Наука та будівництво», «Світ геотехніки», засобах масової інформації та розмістити на сайті Інституту.

Членство в громадських організаціях